Калейдоскоп подій

21 листопада - день гідності і свободи

21 листопада – особливий день. Цей день - на честь початку двох революцій: Помаранчевої та Революції Гідності; в пам'ять усіх, хто вистояв; в пам'ять усіх постраждалих; на честь усіх загиблих; у підтримку всіх українських бійців на фронті.  Помаранчева революція та Революція Гідності обєднала вільних громадян – справжніх патріотів України.

Детальніше...

Мова – символ роду, народу, держави

 …Читайте до болю знайомі рядки,
Вклоняйтеся кожному слову.
Кров’ю кляніться нести у віки
Свою материнськую мову!..

 

Яке то щастя розмовляти,
вслухатись в чари рідних слів!..
Уміть писати і читати
І дарувати щирий спів!
Яке то щастя мати мову,
якою писаний «Кобзар»!
Оту святу многовікову,
наш найдорожчий Божий дар!

В. Квітневий

Українська мова й писемність – це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам’ять народу, і щирість душі. Як море починається з річки, так українське слово  - з писемності. Наше слово набирало  сили на  пергаментах Нестора Літописця,  шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалося під пером Тараса Шевченка,  удосконалювалося пізніше  П.Мирним, Л.Українкою та іншими видатними українцями.

Детальніше...

КОЗАЦТВО В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ

14 жовтня є особливим днем для українців. Він поєднав у собі три значущі підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну.

Так, 14 жовтня – День покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. У цей день відзначається День Українського козацтва,  а ще – це День захисника України.

Детальніше...

Погляд у світ літератури Ірен Роздобудько

(до 55- річчя з дня народження письменниці)

Інформаційний дайджест

«Думаймо разом!» – запрошує читача у своїх романах письменниця. Про народження і смерть. Про любов і зраду. Про своє призначення, про пошуки «світла в кінці тунелю». Зрештою, про те, для чого ми народилися й живемо на цій землі.

Детальніше...

СОЛДАТ НА СТРАЖІ СПОКОЮ СТОЇТЬ

За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки –
Низький уклін і тричі “СЛАВА!”
Українські захисники

ДНЮ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ  бібліотека філії присвятила виставку – привітання ″СОЛДАТ  НА СТРАЖІ СПОКОЮ СТОЇТЬ″. До уваги користувачів представлена література й фотоматеріали про самовіддану і наполегливу боротьбу багатьох поколінь за свободу і незалежність нашої держави.

Детальніше...