БІЙ ПІД КРУТАМИ - БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

Ви стали прикладом усім,
Про вас нікому не забути!
В понурій темряві віків
Світити будуть завжди Крути!..»
Леся Храплив

29 січня –День пам’яті героїв Крут.

Саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію Крути, стишують хід, а вдень коли сталася трагедія, тривожно сигналять…Немов будять приспану нашу пам`ять про тих, хто поклав голови в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна.

Бібліотека філії з нагоди цієї дати представляє виставку – спомин « Бій під Крутами – бій за майбутнє України», на якій представлені книги та іллюстрації про героїзм української молоді у 1918 роках.

 

 

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. З того часу минуло більше сто років, а відважні українці знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських життів.

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися, – невмируща.

Вічна їм слава!