Права жінок та гендерна рівність

Насильство щодо жінок вкрай поширене, воно властиве всім країнам і торкається жінок незалежно від раси, достатку, походження. Жінки стикаються з насильством в правовій сфері та в повсякденному житті. Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насилля над жінками (англ. International Day for the Elimination of Violence against Women) в 2000 році і запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити цього дня заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Цього дня в 1961 році в Домініканській Республіці за наказом місцевого правителя Рафаеля Трухільо були звірячо вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками. Насилля над жінками завдає їм невимовних страждань та горя сім'ям. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток всього суспільства. Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка.

Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства по відношенню до жінок є доволі невтішною. . Щороку близько 10000 жінок в Україні гине від домашнього насильства. Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих.

Напередодні  дня боротьби проти  насилля над жінками бібліотека філії експонує виставку - огляд «Права жінок та гендерна рівність»

 

 

На виставці представлені навчальні та методичні  посібники, монографії, матеріали конференцій, ,в  яких висвітлюються проблеми насильства щодо жінок, аналізуються найбрутальніші вияви насильства щодо жінок у сучасному світі як серйозні порушення прав людини . Йдеться про насильство в сім’ї, сексуальне насильство, переслідування, торгівля людьми, згвалтування та сексуальні напади та домогання. Виставка буде цікавою для всіх, кого цікавлять проблеми протистояння порушень прав жінок та насильства в сучасному світі.