Прислухайтесь до голосу Землі

Земляни, люди, схаменіться!
Довкола себе подивіться:
Що ви зробили із Землею?
Нащо знущаєтесь над нею?
Весь бруд, сміття і нафтошлам,
Відходи, непотрібні вам,-
Все це ви скинули в моря.
Від цього мучиться Земля
Природа не простить ніколи
Порубані ліси довкола,
Хімічно знищені поля…
Доволі! – просить Вас Земля.

22 квітня – Всесвітній день Землі - свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Це свято покликане нагадати нам про те, що планета Земля наш спільний дім, вона прекрасна і унікальна та потребує турботи та захисту, це свято націлює людей на збереження природного середовища Землі, навчає їх з розумінням і вдячністю відноситись до її багатств.

Ми всі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати з себе, душею відчути єдність з природою: бути обережним в лісі, щоб не зламати гілку, бо дереву боляче, воно живе; не залишати після себе сміття, бо землі неприємно переносити таку неповагу до себе; обережно поводитись з вогнем, бо він може знищити цілі лісові масиви, поля. Людина виділяється з природи своїм розумом, щирим серцем. Тож збережімо кожне гніздечко, не дозволяймо вбивати птахів і тварин. Станьмо розумними господарями на своїй землі і пам’ятаймо, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи.

Саме глобальним екологічним питанням й присвячена книжкова виставка – заклик «ПРИСЛУХАЙТЕСЬ ДО ГОЛОСУ ЗЕМЛІ»,

 

 

яка експонується в читальній залі філії.

Виставка  розкриває всі багатства природного світу, який оточує нас. На виставці експонуються книги та статті з журналів які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з екології, охорони земель та екологічного та земельного права, тощо.

Пам'ятаймо, що Земля — це неоціненний дар, подарований нам природою, це — наш спільний дім, тож берегти її — наш священний обов'язок.