Жіночі долі Другої світової війни

Вічний вогонь палає
Дзвонить у далі століть.
Вічний вогонь закликає:
Щастя живих бережіть!
Вічний вогонь клекоче:
Люди, не треба війни,
Щоб не вмирали дочки,
Сестри, брати, сини!
Вічний вогонь палає,
Тужить країна над ним.
Вічний вогонь вимагає:
Миру і щастя живим!

Згідно з законом, шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному русі та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.

У роки війни поряд із чоловіками мужньо боролися і жінки. Війна — справа не жіноча. Цивільній людині завжди важко перейти «на військовий лад», а жінці — особливо. Армійська дисципліна, солдатська форма на багато розмірів більша, чоловіче оточення, важкі фізичні навантаження — все це стало нелегким випробуванням. Не кожен чоловік здатний витримати труднощі війни, а жінки витримували. І патріотизм жінок дивував не лише власне керівництво держави, а й ворога, викликаючи живий страх, бо жінка, захищаючи все, що їй дороге, буде стояти на смерть.

Бібліотека підготувала віртуальну виставку-пам’ять, що розповідає мовою фотографій і документів про жінок, які, не зважаючи на труднощі, боролися до останнього подиху в складі різних військ, навіть в тих, які, здавалося б, просто не сумісні з жінкою.