Студенти Сумської філії ХНУВС здобувають практичний досвід у Сумському апеляційному суді

Студенти третього курсу та студенти-консультанти ЮК "Правова допомога" Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ розпочали навчання у першому просвітницькому проекті для студентів юридичних спеціальностей «Літня школа права», що організований та проводиться Сумським апеляційним судом.

- Кожен із вас, обираючи правничу стежку, напевне усвідомлював наскільки серйозний і складний шлях він для себе обрав, - вітаючи студентів, зазначила голова апеляційного суду Наталія Литовченко. – Бути адвокатом, прокурором, а згодом можливо і суддею, - означає досконало знати не лише українське законодавство, а й міжнародне право, яке сьогодні активно впроваджуються в Україні. Звісно, першочергові теоретичні знання та навики ви отримаєте у ваших вишах. Ми ж, в свою чергу, хочемо продемонструвати вам як це відбувається на практиці. А тому, обираючи лекторів, запрошували професіоналів своєї справи з багаторічним досвідом суддівства та правничої діяльності, які на прикладі реальних судових справ розкажуть про дію тих чи інших законів та норм права.  

На майбутніх правників очікує два тижні напруженої роботи. В рамках роботи «Літньої школи права» відбуваються цікаві лекції та унікальні тренінги. Майбутні правники матимуть можливість самотужки написати судові рішення, даючи оцінку ряду доказів та фактів, на яких наголошуватимуть учасники проваджень.

Під час першого заняття в літній школі студенти ознайомилися із «життєвим шляхом» судового провадження в суді апеляційної інстанції. Зокрема, під керівництвом начальника відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду кримінальних справ Тетяни Шияновської мали можливість в тестовому режимі власноруч зареєструвати матеріали справи та, навіть, здійснити її автоматизований розподіл між суддями кримінальної палати Сумського апеляційного суду. Завдяки секретарю судового засідання Наталії Різниченко побачили, яким чином відбувається фіксація судового засідання засобами аудіо- та відеозасобів відповідно до Кримінального процесуального кодексу. Крім того,  начальник відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ Оксана Павлиш розповіла про специфіку роботи цивільної канцелярії суду, особливості та технічні можливості виклику сторін до суду. Від старшого судового розпорядника Назара Тетянечка студенти дізналися про проведення онлайн-засідань засобами відеконференцзв’язку, систему допиту свідків і постраждалих, щодо яких судом вживаються заходу безпеки.