Студенти Сумської філії ХНУВС позмагалися в судовому засіданні з львівськими студентами

З метою закріплення теоретичних знань, набутих під час занять з дисципліни «Адміністративний процес», та вдосконалення практичних навичок доцентом кафедри юридичних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ Світланою Сергіївною Шоптенко було підготовлено та забезпечено участь студентів другого курсу (на базі ОКР «молодший спеціаліст») у навчальному судовому засіданні, що пройшло в Сумському окружному адміністративному суді режимі відеоконференції під головуванням судді Львівського окружного адміністративного суду Ростислава Ігоровича Кузана за участю студентів Львівського національного університету ім. Івана Франка.

У навчальному процесі сторону позивача представляли студенти Сумської філії ХНУВС, а сторону відповідача – студенти Львівського національного університету. Студенти заздалегідь отримали фабулу, за якою вони готувалися до судового засідання. У визначений день «представники позивача», роль яких виконували студентки Аделіна Федосенко та Ірина Ігнатенко, з усіма необхідними документами з’явилися до зали судових засідань в Сумському окружному адміністративному суді для участі в навчальному судовому засіданні. Для кращого підтвердження своєї позиції вони залучили студентів першого курсу філії, які в даному процесі виконували роль свідків. Засідання було максимально приближене до реальності. Головуючий суддя Ростислав Ігорович Кузан вислухав позиції обох сторін, задав їм питання по справі, заслухав свідків по справі та дослідив надані документи. По закінченню засідання суддя висловив свою думку щодо обгрунтваності сторонами своїх позицій та побажав студентам успіхів у навчанні та в подальшій роботі.

Студенти, які приймали участь в навчальному судовому засіданні, отримали надзвичайний практичний досвід участі в судовому процесі, відчули особливості процесуального статусу його учасників та отримали практичні поради від практикуючих суддів Сумського та Львівського окружних судів.

Висловлюємо вдячність Сумському окружному адміністративному суду за надану можливість студентам філії отримати практичний досвід роботи юриста.