«Сумщина від давнини до сьогодення: проблеми ідентичності, ментальності, самосвідомості»

Завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ Надія Михайлівна Демиденко взяла участь у обласному круглому столі з нагоди відзначення 80-річчя створення Сумської області. До участі у роботі круглого столу, ініціатором проведення якого виступив  Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, були запрошені педагогічні працівники закладів освіти Сумської області, краєзнавці, працівники обласної універсальної наукової бібліотеки, на базі якої і відбувся захід.

Круглий стіл працював за основними тематичними напрямами: історичні пам’ятки: стан, проблеми, перспективи; роль визначних особистостей у становленні Сумщини; народна культура: місце та значення традицій в історії сучасності. Хронологія наукових доповідей охоплювала історію нашого краю від доби скіфів до новітньої історії.

Надія Михайлівна Демиденко виступила з доповіддю на тему «Григорій Андрійович Політика (1723-1784) – громадський діяч, історик, перекладач, правник», в якій висвітлила діяльність нашого земляка, уродженця міста Ромни, зазначивши, що Григорій Політика був одним із найосвіченіших людей того часу. Головною подією його життя  стало депутатство в Комісії (своєрідному російському парламенті тієї епохи), який займався укладанням законів Російської імперії. Будучи депутатом, Г.А. Політика активно виборював принципи автономного устрою Гетьманщини.

Постійно проживаючи в Петербурзі, часто приїздив до свого маєтку, зокрема в село Коровинці нині Недригайлівського району, де зберігалася частина фонду його унікальної бібліотеки рідкісних рукописних творів з історії України. У цьому селі, вийшовши у відставку, проживав його син Василь, який  похований поблизу місцевої церкви.

За результатами круглому столу передбачається випуск електронного збірника, за яким можна буде детальніше ознайомитися з тезами усіх учасників заходу.