Круглий стіл «Україна - НАТО: історія і сьогодення»

18 квітня у рамках проведення Днів студентської науки відбулося засідання круглого столу «Україна - НАТО: історія і сьогодення» за участю членів студентського наукового гуртка «VERITAS» кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС.

Відкриваючи засідання, науковий керівник гуртка Тетяна Григорівна Геращенко зазначила, що  за нинішніх умов Україна вибудовує нові підходи для забезпечення своєї національної безпеки. Для максимального зміцнення обороноздатності держави та реформування її Збройних сил необхідна взаємодія з НАТО, що дасть можливість у майбутньому відповідати критеріям, необхідним для приєднання до Альянсу.

Гуртківці розглянули питання історії створення НАТО, структуру, завдання та функції цієї організації, специфіку програм та заходів, особливості операцій та місій Альянсу. Переглянули фрагменти фільму, підготовленого Віолеттою Дубовських та Аліною Чабаненко. Цікаву презентацію підготували Валерія Будяк та Маргарита Покутня. Студенти зосередили увагу на ключових векторах співпраці України і НАТО. В обговоренні питань брали участь студенти: Валерія Герко, Віолетта Закорко, Лілія Маківська, Карина Охріменко, Маргарита Покутня, Валентина Сіліверст, Анастасія Славко, Володимир Фаєвський.

У контексті засідання гуртка наголошено, що у нинішніх умовах відносини України та НАТО відіграють важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави, тому подальший рух України до повної взаємосумісності з Альянсом виглядає безальтернативним.