Круглий стіл «Сучасна мовна політика в Україні»

З нагоди відкриття ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ проведено круглий стіл «Сучасна мовна політика в Україні».

У Сумській філії всіляко підтримують такі науково-освітні заходи, оскільки саме під час таких занять студенти зможуть набути нових знань із окремих аспектів мовознавства й удосконалити власне вміння ефективно комунікувати у відмінному від суто аудиторного форматі, що допоможе їм у подальшому професійному зростанні.

Спікером на круглому столі виступила професор кафедри гуманітарних дисциплін Валентина Анатоліївна Василенко.

Під час заходу студенти мали змогу обговорити найбільш суперечливі положення Законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної»,  котрий покликаний захистити права українських громадян на отримання інформації та послуг державною мовою, наповнити державний статус української мови реальним змістом та підтримати українську мову як один з найважливіших чинників української ідентичності, національної безпеки та державної єдності.
Учасники семінару, який нерідко набував ознак палкої дискусії, обговорили питання гнучкості двомовної освіти.

Майбутні правоохоронці висловили своє ставлення до мовних конфліктів із різними національними меншинами, проаналізували причини цього явища, визначили особливості застосування мови нацменшин.
Модератор заходу Олег Бурлака, розмірковуючи про мовну ситуацію в Україні, зауважив, що мовна політика України повинна бути більш жорсткою в плані функціонування державної мови в освіті; а студенти висловили переконання, що знання державної мови та покращення рівня володіння нею необхідне всім громадянам України.

Загалом освітній захід дав змогу студентам отримати нові враження й багато нової корисної інформації.