У Сумській філії ХНУВС обговорили питання скасування мораторію на продаж землі

В рамках роботи студентського наукового гуртка «Трудового, аграрного, адміністративного, господарського та фінансового права» проведено круглий стіл на тему: «Скасування мораторію на продаж землі: загроза або можливість?».

На круглому столі обговорювалися важливі питання відтермінування реалізації права на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення і зміни їх цільового призначення, а також внесення їх до статутних капіталів підприємств.

У вступному слові модератор Круглого столу доцент кафедри юридичних дисциплін Наталія Ігорівна Дуравкіна акцентувала увагу на тому, що як тимчасовий захід у 2001 році, мораторій продовжувався вже 9 разів (у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015, 2017, 2018 роках), та на даний час діє до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, який мав би врегулювати анонсований ще 18 січня 2001 року «порядок реалізації прав громадян і юридичних осіб на земельну частку (пай)», але навіть за цих умов – не раніше 1 січня 2019 року. Отже, законодавство передбачає не скасування мораторію, як зазвичай кажуть, а прийняття рішення про його продовження чи не продовження, а також прийняття окремого Закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення. Наразі проект закону опубліковано на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Із доповідями виступили члени гуртка – студенти 2 курсу, а саме: Будяк Валерія Володимирівна з доповіддю на тему «Мораторій на землю: міжнародний досвід»; Теребій Аліна Миколаївна на тему «Мораторій на землю: за та проти»; Покутня Маргарита Володимирівна на тему «Перспективи зняття мораторію на землі  сільськогосподарського призначення»; Віхарєва Вікторія Віталіївна на тему «Правові підстави обійти мораторій: п’ять найпоширеніших».

Ініціативну участь в обговоренні теми брали студенти 2-го курсу, завідувач кафедри юридичних дисциплін Оксана Володимирівна Панасюк та доцент кафедри Наталія Ігорівна Дуравкіна.